Повертаємо повагу до інституту виборів – Суспільне підтримує проєкт Руху ЧЕСНО

Повертаємо повагу до інституту виборів – Суспільне підтримує проєкт Руху ЧЕСНО

9 лип. 2020

Триває підготовка до відкриття виставки «Музей виборчого трешу», де будуть представлені зразки підкупу виборців, політичної реклами та чорного піару від 90-х і донині. UA: Суспільне мовлення – інформаційний партнер проєкту.

Суспільне Одеса збирає те, чим кандидати «обдаровували» електорат напередодні виборів (1991 – 2019рр.):
📅агітаційні матеріали – газети, плакати, календарики
✏️канцелярське приладдя з політичними брендами
☕️посуд, насіння, окуляри, одяг,побутові предмети, тощо, а також упаковку для них з брендами кандидатів
💌таблички, листівки, плакати з написами «організовано, встановлено, проведено за сприяння ..»
📀диски, відео- та аудіокасети від кандидатів
📸фото чи відео про факти підкупу виборців
(можна надсилати у повідомлення на фейсбук-сторінці Суспільне Одеса).

Збираємо експонати тут⬇️:
Одеса, Фонтанська дорога, 3.+38 (048) 748 10 67
+38 (0482) 63 53 74
За бажанням, можете їх надіслати Новою поштою (адресу й отримувача напишемо у приватному повідомленні).
Після проведення виставки, за потреби, всі експонати повернемо власникам.

«Музей виборчого трешу» – виставка, організована ЧЕСНО спільно із Національним музеєм історії України та спецпроєктом «Вибори вибори» у Києві влітку 2019 року. У 2020 році оновлену експозицію презентують у восьми містах: Одесі, Харкові, Сумах, Черкасах, Житомирі, Кропивницькому, Херсоні та Чернівцях.

13 серпня – Одеса, Фонтанська дорога, 3
17 серпня – Харків, площа Свободи, 5,
19 серпня – Суми, вул. Петропавлівська,125
21 серпня  – Житомир, вул. Театральна, 7
25 серпня – Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 35/1
28 серпня – Кропивницький, площа Героїв Майдану, 1
31 серпня – Херсон, вул. Перекопська, 10
3 вересня – Чернівці, вул. Братів Руснаків, 3

«Глядачі побачать концентроване виборче сміття. Інструменти, завдяки яким політики отримують голоси і це зовсім не програми, досвід і вже втілені проєкти, а гречка, подарунки та обіцянки», — каже Віта Думанська, координаторка Руху ЧЕСНО.

Перелік експонатів різноманітний, відвідувачі зможуть побачити шкільне приладдя, парасольки, аптечки, концертні афіші, одяг – усе з брендуванням різних політичних партій.

«В епоху всеохоплюючого популізму та різноманіття інструментів підкупної політики, Суспільному вкрай важливо розповідати своїй аудиторії про всі ті засоби, які можуть використовувати кандидати під час виборчої кампанії, аби "купити" голос виборця. Разом з ЧЕСНО та, власне нашою аудиторією, ми прагнемо висміяти культ гречкосійства і повернути повагу до інституту виборів в Україні», — коментує Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного.

Долучитись до цієї ініціативи може кожен охочий, у кого є подібні сувеніри із виборчих кампаній різних років. Детальну інформацію про відправлення матеріалів можна отримати на сторінці музею у Фейсбуці.


Довідка: Рух ЧЕСНО – ініціатива із прозорості та підзвітності політиків, що виникла у 2011 році. Сьогодні громадська організація «Рух ЧЕСНО» моніторить діяльність парламенту і місцевих рад, політичні фінанси та виборчий процес, а також втілює освітні проєкти.  

Проєкт «Музей виборчого трешу» втілює Рух ЧЕСНО разом із Суспільним за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні. та Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.   Фото Ганни Грабарської для Руху ЧЕСНО: «Чорний піар» у «Музеї виборчого трешу», липень 2019 року.