Команда Суспільного зустрілася з представниками 5 національних спільнот Одещини

Команда Суспільного зустрілася з представниками 5 національних спільнот Одещини

19 лип. 2021

Нещодавно в Одесі відбулася спільна зустріч команди Суспільного, зокрема Координаційного центру мовлення національних меншин, з представниками організацій нацспільнот та корінних народів України.

На зустрічі були присутні керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин на Суспільному Анастасія Гудима та продюсерка UA: ОДЕСА Олена Кваша.

Читайте також: Про нацспільноти та Суспільне: Анастасія Гудима розповіла на Всеукраїнському форумі «Україна.30» 

Як відомо, головна мета Координаційного центру — забезпечення інформаційних прав всіх національних спільнот в Україні. Для визначення проблематики, яка цікавить представників різних етносів та пошуку нових героїв і сюжетів, які популяризують культуру й традиції національних спільнот, Суспільне не обмежується «офісними» зустрічами у столиці, а вже вкотре практикує безпосередні виїзди у регіони, де компактно проживають представники тих чи інших етносів.

Нинішня зустріч в Одесі була присвячена плануванню подальшої співпраці Суспільного мовника з національними спільнотами та корінними народами України. Вперше подібна зустріч об’єднала представників водночас кількох спільнот: грецької, німецької, молдовської, болгарської та польської. На зустрічі були присутні: голова ГО «Греки Одеси» Єлизавета Кузьминська, голова Всеукраїнської національно-культурної молдавської Асоціації Анатолій Фєтєску, голова Одеського обласного німецького національно-культурного товариства «Відергебурт» Вікторія Бранд, в.о. директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Ярослава Різникова, директор Всеукраїнського центру болгарської культури в Одесі Дмитро Терзі та голова Одеського імені А. Міцкевича відділення спілки поляків в Україні Світлана Зайцева

Разом з представниками нацспільнот обговорили перелік головних тем для створення та висвітлення відповідного тематичного медіаконтенту для різних платформ Суспільного мовника.

Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин на Суспільному Анастасія Гудима підкреслила, що Суспільне мовлення відкрите для змін і прагне якомога більше відповідати запитам і очікуванням глядачів.

«Суспільне — це 24 регіональні мовники, це 2 загальнонаціональні телеканали —  UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА, це три загальнонаціональні радіоканали — Українське радіо, Радіо Культура та Радіо Промінь, — наголосила Анастасія Гудима. — У системі Суспільного є Координаційний центр мовлення національних меншин. Основне завдання Центру — готувати проєкти українською мовою для україномовного глядача про традиції, культуру, економіку та про національні спільноти й корінні народи. Суспільне забезпечує інформаційні права всього населення України, незалежно від віросповідання та національності, — таким чином ми підтримуємо і популяризуємо багатокультурність України. Суспільне — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти окрім державної мови, ще й 12 мовами національних спільнот».

Продюсерка UA: ОДЕСА Олена Кваша зазначила, що готова всіляко сприяти представникам усіх нацспільнот Одещини у презентуванні своєї діяльності й закликала до співпраці у цьому питанні.

«Ми почали ґрунтовнішу роботу щодо охоплення нашими ефірами питань національного представництва, — повідомила Олена Кваша. — Відбулися зустрічі з командою, на яких ми говорили про важливість цієї тематики та дотичність до неї колег з усіх редакцій Суспільного. Нам хотілося б до кінця року вийти на збалансований ефір, маю на увазі баланс висвітлення теми культури нацспільнот на всіх платформах Суспільного. Ми маємо говорити про нацспільноти через висвітлення їхньої діяльності».

Також керівниця КЦМНМ Суспільного Анастасія Гудима наголосила, що головний результат, на досягнення якого постійно працюють, — забезпечення інформаційних прав нацспільнот та корінних народів на Суспільному мовнику в цілому.

«Щодо форматних змін — ми працюємо для телеглядача і змінюємось відповідно до його запитів, — зауважила Анастасія Гудима. — На Суспільному є департамент Стратегічного маркетингу, який проводить великі дослідження аудиторій Суспільного — і ми постійно аналізуємо, що саме глядач хоче бачити. Наші проєкти та їх концепції постійно реформуються задля того, щоб збільшити глядацьку аудиторію та задовольнити її потреби. 

Зараз ми ще намагаємось “розширити географію” — поїхати в ті райони, у яких раніше не відбувалися зйомки й залучити як героїв програм представників ще більшої кількості національностей».

Присутні на зустрічі представники нацспільнот Одещини зацікавились діяльністю Суспільного, зауважили позитивні зміни у забезпеченні інформаційних прав спільнот та озвучили побажання щодо подальшої співпраці. Окрім того — поділилися переліком дат, визначних для нацспільнот і корінних народів та пообіцяли постійно інформувати про цікаві події в житті своїх громад і цікавих героїв, про чиє життя варто розповісти всій Україні.

Нагадаємо, команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.