На Суспільне Одеса презентували виставки живопису та фотосвітлин

На Суспільне Одеса презентували виставки живопису та фотосвітлин

22 лис. 2021

У приміщенні Одеської філії Суспільного відкрилися виставка художніх робіт «Грековка крізь роки» та фотовиставка «Обличчя нових громад».

Читайте також: Служба новин Суспільне Одеса працюватиме в оновленому ньюзрумі

В експозиції представлені твори Народних художників України Галини і Анатолія Кравченко та студентів старших курсів Одеського художнього фахового коледжу ім. М.Б. Грекова. Свій творчий шлях Галина і Анатолій Кравченко теж починали в стінах цього знаменитого навчального закладу. Розвиваючи основні навички та вміння, отримані в коледжі, вони за допомогою наполегливої праці змогли досягти певних творчих висот, визнаних на рівні держави.

«В цьому році Одеському художньому фаховому коледжу ім. М.Б. Грекова виповнюється 156 років. За минулі роки викладачі коледжу підготували цілу плеяду митців, які дарують своє мистецтво людям не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами, — розповідає Галина Кравченко. — Виставка приурочена до Дня працівників радіо, телебачення і зв’язку і присвячена спадкоємності поколінь творчих митців, яка є найважливішою складовою частиною процесу навчання в Одеському художньому фаховому коледжі ім. М.Б. Грекова».

Фотовиставка «Обличчя нових громад» розповіає про новітні громади України через світлини, зроблені в експедиції українським кризовим медіа-центром та Програмою USAID DOBRE. На фотографіях можна побачити молодь, вчителів, підприємців, лікарів, залізничників, митців, аграріїв, які змінюють життя своїх громад на краще й розвивають Україну. У кожній світлині – своя історія.

«Для нас як комунікаційників реформ, важливо змістовно і доступно розповісти про складну тему децентралізації. Зміни на місцях, пов’язані з реформою, ми вирішили показати на прикладах конкретних громад і людей через мистецтво фотографії. Фотовиставка “Обличчя нових громад” – це спосіб проявити на всю країну активних, дієвих особистостей і процеси в громадах, про які мало знає широкий загал. Це історії для тих, хто цікавиться тим, що відбувається у містечках, селах і що змінилося завдяки новим можливостям. З цим завданням нам допоміг впоратися талановитий фотограф Владислав Содель», — розповідає керівниця комунікації децентралізації УКМЦ DOBRE Ірина Малик

За словами продюсерки Суспільне Одеса Олени Кваші, виїзні виставки вирішили ініціювати ще й з нагоди ювілейної дати для Одеської телерадіокомпанії, якій в цьому році виповнилося 65 років. 

«Почали цю ідею втілювати з нашими друзями і партнерами – Анатолієм та Галиною Кравченко, які разом із студентами Греківського училища відгукнулися на ідею та надали свої роботи для експозиції, а також з Іриною Малик. На мою думку, така форма наближає мистецтво до наших співробітників, до гостей наших ефірів. Надає їм можливість відпочити, подумати і, врешті – відкрити для себе нові імена митців регіону. Така форма відтепер буде системною. Більш того, ми плануємо додати ще й творчі зустрічі з авторами робіт, що будуть експонуватися. До цього повернемося за більш сприятливих умов, червона зона зараз не сприяє», — зазначає Олена Кваша.

Побачити експонати можна за умовами дотримання карантинних вимог.

Нагадаємо, UA: ОДЕСА разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.

Дивитися онлайн-проєкти Суспільного Одеси та слухати програми Українського радіо Одеса можна на сайті філії. Оперативні новини про Одещину — на порталі Суспільне | Новини та на сторінці Суспільне Одеса у Фейсбуці.