Переможці відбору «Створюй із Суспільним»: які проєкти з Одеси втілять у 2022-му

Переможці відбору «Створюй із Суспільним»: які проєкти з Одеси втілять у 2022-му

20 гру. 2021

20 грудня оголосили імена переможців відкритого відбору творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним». Конкурсна комісія відібрала 74 проєкти зі 111 рекомендованих до захисту. У 2022 році їх реалізовуватимуть локальні продакшени та покажуть на регіональних телеканалах Суспільного.

Із Одеської області відібрали п’ять проєктів. Чотири з них вже готові до реалізації. Ще один — у довгому списку.

«Ми дуже раді такому підсумку цієї хвилі проєкту. Переконані, що ці роботи будуть цікавими, пізнавальними як для нашого глядача, так і для всіх глядачів Суспільного, — зазначає продюсерка Суспільне Одеса Олена Кваша. — В цьому етапі конкурсу  ми маємо розширення географії фільмів, так вперше буде здійснено порівняння рецептів традиційних страв Бессарабії та Галичини, дізнаємося про міфи і легенди Бессарабії, про жінок на морі та продовжимо подорожі з Володимиром Полтораком. Відбулося не тільки збільшення кількості проєктів, але й розширення лінійки продуктів – маємо по 12 серій та 12 подкастів в кожному з цих проєктів. Дякую всім учасникам за ідеї та участь  у конкурсі. Нас чекає захоплююче – зйомки та робота над проєктами».

З одеських ідей до реалізації готові «Гастрообмін Одеса-Львів», «Жінки і море», «Їсторія: Поділля» та «Легенди Бессарабії». У довгому списку — «Антропологія. Інші».

Загалом по всій Україні 39 проєктів успішно пройшли фінальний етап відбору — захист перед комісією з центрального офісу мовника — і готові до реалізації. Ще 35 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. До нього увійшли ті проєкти, що вирізняються яскравою ідеєю або енергією команди, однак у поданому форматі не готові до реалізації або потребують додаткового фінансування. Для них Суспільний мовник запропонує допрацювати ідеї за менторства продюсерів Суспільного. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку. 

Загалом, цього року на конкурс «Створюй із Суспільним» подали  193 ідеї проєктів з усіх регіонів України.

До складу комісії, що приймала захист проєктів у центральному офісі Суспільного, увійшли: Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного, голова Комісії; Марія Заіченко, виконавча продюсерка дирекції регіонального мовлення Суспільного, заступниця голови Комісії; Ярослав Лодигін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення; Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин на Суспільному; Павло Коробчук, директор департаменту цифрового контенту та соцмереж дирекції цифрових платформ; Сергій Кривошея, директор департаменту маркетингу та реклами дирекції телебачення; Дарія Петрик, начальниця управління виробництва та програмування регіонального контенту департаменту управління регіональним контентом дирекції регіонального мовлення.

«Найбільше мене тішить у цьому відборі те, що, крім наших уже сталих партнерів, до нас почали приходити нові виробники, які мали попередній досвід виробництва контенту за грантової чи комерційної підтримки. Дехто відмічає, що наші конкурси — більш прискіпливі та вимогливі, і я погоджуюся з цими твердженнями, адже наша команда розуміє всю цінність використання грошей платників податків», — переконана Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного.

Нагадаємо, програма «Створюй із Суспільним» розрахована на проєкти загальною вартістю реалізації від 50 000 до 1 000 000 грн на один проєкт. У 2019 році на відкритому конкурсі відібрали 34 ідеї проєктів для регіонального мовлення, у 2020-му — 68 ідей телепрограм. З 18 серпня до 30 вересня 2021 року тривало приймання заявок на відкритий конкурс ідей «Створюй із Суспільним». Потім регіональні команди Суспільного провели технічний відбір і пітчинг ідей. 

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Дивитися онлайн-проєкти Суспільного Одеси та слухати програми Українського радіо Одеса можна на сайті філії. Оперативні новини про Одещину — на портал Суспільне | Новини та на фейсбук-сторінці Суспільне Одеса.