Суспільний мовник продав FILM.UA 245 епізодів власних телепроєктів, серед них - проєкт «Антропологія»

Суспільний мовник продав FILM.UA 245 епізодів власних телепроєктів, серед них - проєкт «Антропологія»

23 гру. 2021

Суспільний мовник уперше продав права на строкове використання об’єктів інтелектуальної власності, які були створені телеканалами UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА, регіональними телеканалами та  Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного.

Читайте також: У Стенфордському університеті показали серіал Суспільного «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

Права на показ понад 20 телепроєктів (загалом 245 епізодів) з правом показу в Україні та за кордоном придбала група компаній FILM.UA. Усі телепроєкти були створені Суспільним мовником впродовж останніх чотирьох років. У цьому переліку є проєкт від Одещини — «Антропологія».

Проєкт пропагує культурну толерантність, людяність, екологічність буття, заохочує інтерес до власної історії, популяризує культуру національних спільнот.

Як раніше зазначив керівник проєкту Дмитро Докунов, весь проєкт робився через величезну любов до Бессарабії: «Ми вважаємо цей регіон унікальним у плані культурного розмаїття. Дуже хотілося б, аби ця різноманітність підтримувалася, пропагувалася. Вражає рівень толерантності, терпимості один до одного різних етнокультурних спільнот. Скрізь живуть люди зі своїм почуттями й мріями».

«Це історична подія для Суспільного мовника, яка свідчить про те, що ми більше не річ в собі, яка виробляє контент, потрібний лише самому виробнику, а повноцінний учасник ринку, який створює конкурентоспроможний продукт міжнародного рівня. Переконаний, що це тільки початок, бо для всіх суспільних мовників Європи продаж ліцензійних прав на контент є однією з найбільших статей прибутків. Враховуючи зменшення можливостей розміщення реклами на наших каналах, ми маємо збільшувати цю статтю прибутків і продавати ще більше прав. Сподіваюся, що з часом будемо продавати більше ліцензійних прав на контент за межі України», — розповів член правління, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін.

Серед телепередач, які тепер можна буде побачити  на телеканалах FILM.UA Group — проєкти телеканалу UA: ПЕРШИЙ — кулінарно-літературне шоу з ведучим Євгеном Клопотенком «Енеїда» (3 сезони), спецпроєкт «Діти великого голоду», науково-популярне шоу для дітей «Шо? Як?», проєкти телеканалу UA: КУЛЬТУРА«Ідемо в музей» та  «Дивовижні музеї та де їх шукати», проєкти регіональних телеканалів Суспільного: «Антропологія», «Піщана казка», «Край пригод», «Роздивись», «Буковинські загадки», «Геолокація: ВОЛИНЬ», «Шукачі пригод», «Street Схід», «Земля, наближена до неба», «Невідомі Карпати», «Люди Є» та «Історія кримських татар»

Програми, виготовлені у регіонах, були відібрані на конкурсі «Створюй із Суспільним». У цьому переліку — тревел-шоу різними локаціями України та проєкти, що пропагують культурну толерантність та різноманіття національних спільнот і корінних народів. Також до пакета увійшла телепередача Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного — «Візуальний код»

«Проєкти, які виготовляють переможці мистецьких конкурсів Суспільного за підтримки наших регіональних продюсерів, вирізняються в першу чергу унікальністю своїх історій. В усьому світі локальна тематика завойовує увагу глядача і демонструє неабияку зацікавленість серед виробників», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Дивитися онлайн-проєкти Суспільного Одеси та слухати програми Українського радіо Одеса можна на сайті філії. Оперативні новини про Одещину — на порталі Суспільне | Новини та на сторінці Суспільне Одеса у Фейсбуці.