Навчання для майбутніх кореспондентів Суспільного у громадах: програма та тренерки

Навчання для майбутніх кореспондентів Суспільного у громадах: програма та тренерки

3 лис. 2023

До 5 листопада включно триває реєстрація на навчання мультимедійної журналістики від Академії Суспільного Мовлення для жителів 32 громад Рівненщини, Одещини, Черкащини, Полтавщини та Дніпропетровщини. За результатами навчання команда Суспільного обере людей, які стануть гіперлокальними кореспондентами — голосом своїх громад на всю країну. 

Читайте також: Суспільне розбудовує гіперлокальну мережу кореспондентів: команда зустрілася з громадами Одещини

Навчання включатиме тиждень теорії та онлайн-лекцій і три тижні роботи над практичним завданням. Учасники довідаються:

  • про стандарти журналістики, пошук тем, планування контенту та принципи конвергентної журналістики;
  • що таке сторітелінг і як він працює, як розробити тему й підготуватися до знімань; 
  • чому важливо проводити фактчекінг, як протидіяти дезінформації й розвивати критичне мислення;
  • основи знімання та монтажу в умовах війни.

«Після завершення реєстрації команди Суспільного проаналізують кожну заявку та оберуть найбільш вмотивованих жителів/-ьок громад, які розпочнуть навчання. Учасники/-ці отримають необхідні базові знання для того, щоб готувати матеріали різних жанрів за стандартами журналістики. Адже майбутні кореспонденти/-ки у громадах працюватимуть на різні платформи Суспільного: у діджиталі, для радіо й телебачення, — каже Євгенія Гайфер, керівниця напряму проєкту із розбудови гіперлокальної мережі Суспільного. — Тренерками-менторками курсу стануть українські медійниці, які здобули професійне ім’я у медіа- та глядацькій спільнотах, тож їхній досвід буде надзвичайно цінним. Підсумком-результатом навчального курсу стануть власні матеріали учасників/-ць, які вони підготують самостійно, за підтримки менторок навчань».

Тренерами для команд стануть: 

  • Ангеліна Карякіна, медіаменеджерка та журналістка, радниця голови правління Суспільного Мовлення. 
  • Софія Кочмар-Тимошенко, українська журналістка й локальна продюсерка, яка працювала з BBC, 60 minutes і Netflix;
  • Євгенія Моторевська, українська журналістка й відеопродюсерка документальних проєктів, керівниця відділу журналістських розслідувань The Kyiv Independent;
  • Анна Цигима, режисерка документальних проєктів і фільмів Лабораторії Журналістики суспільного інтересу.

Підтвердження участі у навчаннях зареєстровані учасники отримають електронним листом. Перша група розпочне навчання 13 листопада. Найкращі випускники стануть гіперлокальними кореспондентами, отримають роботу в команді Суспільного й необхідну для цього техніку. 

Нагадаємо, триває кампанія Суспільного у громадах України з розбудови мережі гіперлокальних журналістів на Рівненщині, Одещині, Черкащині, Полтавщині та Дніпропетровщині. Заповнюйте реєстраційну форму, щоб взяти участь у навчаннях в межах проєкту розбудови гіперлокальних кореспондентів Суспільного. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.