Про роботу рятувальників ДСНС у Херсоні: Суспільне Одеса інформаційно підтримала показ документального фільму «Форма вогню»

Про роботу рятувальників ДСНС у Херсоні: Суспільне Одеса інформаційно підтримала показ документального фільму «Форма вогню»

5 чер. 2024

Минулого тижня в Одесі в кінотеатрі «Multiplex» відбувся показ документальної стрічки «Форма вогню», присвяченої надзвичайно важливій ролі рятувальників у сучасній Україні. Картина показує події листопада 2022 року у деокупованому Херсоні. Під постійними обстрілами рятувальники продовжують свою роботу. Суспільне Одеса – інформаційний партнер показу.

Читайте також: Суспільне розповідає про відновлення й відбудову прифронтових регіонів у циклі документальних історій «ТутРемБуд»

«Ми завжди відкриті для підтримки подібних ініціатив, адже цей вид мистецтва фіксує наше сьогодення разом із його найболіснішими викликами. Під постійними обстрілами рятувальники продовжують свою роботу і важливо аби глядачі побачили важливу роль їхньої праці в нашому житті», — каже продюсерка південного хабу Суспільного та Суспільне Одеса Олена Кваша.

В основу документальної стрічки «Форма вогню» лягла історія, в якій розповідається про рятувальну операцію з евакуації цивільного населення після артилерійського обстрілу. Фільм про героїзм та відданість працівників ДСНС, які безперервно працюють, нерідко ставлячи своє життя на карту. 

«У кожної людини з ДСНС є десятки історій, які варті екранізацій. Найскладніше було обрати одну. Загалом зйомки, монтаж та препродакшн зайняли 4 місяці. Ми просили допомоги у пресслужби ДСНС і отримали деякі кадри», — розповідає режисер фільму Василь Київський.

На показ запросили і одеських рятувальників, команда фільму теж приїхала.

«Багато кажуть, що знімати такі фільми варто вже після війни, коли емоції вляжуться і буде вже якийсь погляд зі сторони. Напевне в цьому був ризик. Мета цього фільму — показати його людям, перш за все, на Заході, які нас підтримують для того, щоб ця підтримка збільшувалася лише. Нам це важливо, тому що втомлюються всі. Втомлюються українські громадяни й іноземці. Дуже потужно працює російська пропаганда. Ми мусимо відповідати», — зазначає продюсер фільму Костянтин Дєтковський.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

На Одещині 一  це телеканал Суспільне ОдесаУкраїнське радіо Одеса та цифрові платформи: 

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.

Показ документального фільму відбувся за підтримки Ради адвокатів Одеської області, Одеського національного економічного університету та Суспільне Одеса.

Фото: Василь Кречківський